Tataristan Cumhurbaşkanı Türkiye’nin ENKA Şirketi yöneticileri ile görüştü

Tataristan Cumhurbaşşkanı Rüstem Minnihanov Mehmet Tara başkanlığında Türkiye’nin ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. heyetiyle bir araya geldi.

Sıcak bir ortamda geçen görüşme esnasında Rüstem Minnihanov Tataristan’ın Türkiye firmaları ile zengin işbirliği tecrübesine sahip olduğunu kaydetti.

Tataristan Cumhurbaşkanı konuşmasında, Türk şirketleri Tataristan’a yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Tüm projeler başarıyla uygulandı.

Bugün Kastamonu Engere, Şişecam, Hayat Kimya, Trakya Glass Rus, Coşkunöz, Koluman, Tirsan Cardan gibi Türkiye şirketlerinin Tataristan’da başarılı bir şeekilde çalıştığını da belirtti.

Rüstem Minnihanov görüşmede, ENKA’nın Rusya’da ciddi bir iş tecrübesine sahip olduğunu, Türk şirketinin özellikle Sahalin-1 ve Sahalin-2 gibi petrol ve gaz sektöründeki büyük projelere katıldığını ve enerji projelerinde de geniş deneyime sahip olduğunu vurguladı.

Buna karşılık Mehmet Tara, ENKA’nın daha önce Tataristan’da çalıştığını ve işbirliğini daha da geliştirmekle ilgilendiğini söyledi.

Toplantıda, Türk şirketinin enerji, petrokimya ve petrol endüstrisi alanlarındaki projelere katılım perspektifleri konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir