Tarkan Rusya konserlerine Kazan’dan başlayacak

Dünyaca ünlü megastar Tarkan 11 Mayıs’ta Tataristan başkenti Kazan’da sevenleriyle buluşacak. Konserin organizatörleri bu etkinlik ile Tataristan ile Türkiye arasındaki sosyal kültürel ilişkileri daha da pekişecegini ve katkı sağlayacağını belirtiyor.

Tarkan ve ekibi Kazan’a konserden bir gün önce, 10 Mayıs’ta 37 kişilik grubu ile gelecek. Tataristan başkentinde 2 gün kalacak Tarkan 14 Mayıs’ta Moskova’nın en büyük ve prestijli salonlarından Crocus City Hall’da sevenleriyle buluşacak.

Turktatar.com olarak Tarkan konserinin organizatörlerinden “S.A. Organization” Şirketi Yöneticisi Selahettin Atalay ile Kazan’da bir söyleşi gerçekleştirdik.

Selahettin bey ilk önce Kazan’a hoşgeldiniz demek istiyorum ve bu konserin Kazan’da organizasyon çalışmaları hakında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

Evet, söyleşimizi başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki, Tarkan konseri projesi Türkiye ile Rusya Cumhurbaşkanlarının imzaladıklari anlaşmaya tesadüf etmesi, Rusya’da Türkiye Kültür ve Turizm yılına denk gelmesi bizleri sevindirmistir.

Tarkan’ın Kazan’da belli bir programı olacak mı?

Tarkan buraya 37 kişilik  tam kadro katılacak. Sanatçımız Kazan’a Türk Hava Yolları uçağı ile gelecek ve Kazan Palace Otel’de kalacak.

Tarkan’ın konserinin kesin tarihini belirtir misiniz?

Sanatçı 11 Mayıs’ta saat 19.30’da başkent Kazan’ın “Tatneft-Arena” Buz Sarayında yeni parçalarıyla, canlı performansı ile sevenleri önüne çıkacak ve canlı konserini gerçekleştirecek.

Kazan’da kaç gün kalacak?

Tarkan konserden bir gün önce gelecek. 11 Mayıs’ta konser sonrası Moskova’ya haraket edecek.

Tarkan’ın Rusya’daki ilk konseri için Tataristan’ı, Kazan’ı seçmesinin belli bir nedeni var mı?

Biliyorsunuz dünyada cumhurbaşkanları görüştükleri zaman ekonomik ve sosyal ilişkiler demezler, ilk önce sosyal ve ekonomik ilişkiler derler.

Yani sosyal ve kültürel ilişkiler her zaman çok önemlidir. Sosyal ve kültürel ilişkiler olmayan ülkelerde ticaret, ekonomi her zaman kötü olur. Bu manada biz Tataristan’ı çok önemsiyoruz. Türkler olarak, Türkiye yatırımcıları olarak Tataristan’da fabrikalar veya yatırımlar olsun, çok ciddi faaliyetler olduğunu görüyoruz.

Biz istedik ki bu etkinlik ile Tataristan’ın sosyal ve kültürel yapısına da hem destek olalım hem de bu tip faaliyetlerle iki cumhuriyet arasındaki dostluk köprüsünü güçlendirelim dedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir