Türkiye’nin Brimstone Şirketinden Tataristan ziyareti

25-27 Mart tarihlerinde Türkiye’nin Brimstone Şirketi Genel Müdürü Efe Münip Nurdoğdu başkanlığındaki heyet Tataristan başkenti Kazan’ı ziyaret ediyor.

Kauçuğun vulkanizasyonunda ve tarımda kullanılan özel kükürt üretimini yapan Türkiye’nin Brimstone Şirketi Tataristan başkenti Kazan’da gerçekleştirdiği görüşmelerde işbirliği konularını ele aldı.

“Tatarstanturkey” instagram sayfası haberine göre, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanı Yardımcısı German Lerner ile düzenlenen görüşme esnasında bir konuşma yapan Brimstone Şirketi Genel Müdürü Efe Münip Nurdoğdu, Tataristan’ın büyük lojistik potansiyalinin olduğunu, petrokimya ve makine sanayisinin çok gelişme sağladığını dile getirdi.

Nurdoğdu konuşmasında, Tataristan’da karşılaştığımız bu imkanlar bizim şirketimiz tarafından burada yatırım projelerini gerçekleştirme konusunda büyük ilgi duymamızı sağlıyor, dedi.

Daha sonra Tataristan Yatırımları Geliştirme Ajansında da bir görüşme gerçekleştiren Türk şirketi yetkilileri cumhuriyette yatırım imkanları hakkında da geniş bilgi aldı.

Türkiye işadamları heyeti SEZ “Alabuga” ve “Nıjnekamsk” ve aynı zamanda “Himgrad” Teknopolis’ini de ziyaret ediyor.

Brimstone Şirketi Türkiye’nin İzmir şehrinde yer alıyor. İşletmenin üretim kapasitesi günde 3000 olmak üzere yılda 36 bin ton.

foto: mpt.tatarstan.ru, tida.tatarstan.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir