UNESCO Genel Direktörü Tataristan’ı ziyaret edecek

5-7 Mart tarihleri arasında UNESCO Genel Direktörü Audra Azule Rusya’ya ilk resmi ziyaretini yapacak. Azule ziyaret çerçevesinde Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile de bir görüşme gerçekleştirecek.

Bu ziyaretin amacı UNESCO ile Rusya Federasyonu arasındaki bağlantıları daha da sağlamlaştırmak olduğu belirtilen kurumun basın merkezinden yapılan açıklamada, bu ilişkilerde Tataristan’ın da önemli bir yere sahip olduğu kaydedildi.

TASS Ajansı haberine göre, UNESCO Genel Direktörü Audra Azule Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştükten sonra Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile de görüşmek için Kazan’a gitmeyi planlıyor.

Kurumun basın merkezi haberine göre, Rusya Federasyonu’nu oluşturan 22 cumhuriyetten biri olan Tataristan, UNESCO ile işbirliği konsunda aktif çalışma yürütmekte.

Tataristan’da UNESCO Dünya Mirası listesinde 6 tane tarihi mekan yer almakta. Cumhuriyet aynı zamanda UNESCO’nun üç tane kürsüsüne ve bir tane de biyosfer doğa rezervine ev sahipliği yapıyor.

foto: kashira.news

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir