Türk şirketi Aurus otomobiline parça üretecek

Tataristan’ın SEZ “Alabuga” bölgesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin “Coşkunöz Alabuga” Şirketi Rusya’nın yeni makam aracı Aurus için gövde parçaları üretmeyi planlıyor.

“Coskunoz Alabuga” şirketi, SEZ “Alabuga”da üretilecek Aurus marka otomobillerin montajına katılmayı planlıyor.

Tatar-inform Haber Ajansına bir açıklama yapan şirketin ticari direktörü Marsel Prokofiev, şu anda konu ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü ama detaylı bilgi veremeyeceğini kaydetti.

OOO “Coşkunöz Alabuga” Coşkunöz Holding’in Rusya’da otomobil parçaları  üretimi için açtığı ilk yurtdışı yatırım projesini oluşturuyor.

Şirket 2012 yılında kuruldu ve aynı yıl SEZ “Alabuga”da resmen kaydoldu. 2014 yılında da “Coskunoz Alabuga” otomobil parçalarının seri üretimine geçti.

Aurus marka makam otomobillerinin SEZ “Alabuga”da yer alan Ford Sollers Fabrikasında üretileceği Aralık 2018’de Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov tarafından açıklanmıştı.

Onun sözlerine göre, araçların seri üretimi 2020 yılında başlayacak. “Alabuga” fabrikasında yılda 5 bin adet “Aurus” marka otomobil üretilecek.

“Aurus” marka arabaların fiyatı yaklaşık 6-7 milyon ruble olacak.

“Aurus” limuzinleri Mayıs 2018’de Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanlığı görevine başlama töreninde kullanılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir