Kazan WorldSkills-2019 yarışmasına hazırlanıyor

Tataristan başkenti Kazan bu yaz düzenlenecek WorldSkills 2019 yarışmalarını daha da güzel bir şekilde organize etme planları yapıyor. Yarışma çerçevesinde Kazan’a gelen konuklara yemek yedirme konusu tüm incelikleri ile ele alındı.

Kazan Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen toplantıda yarışmaya gelen turistlerin bu yarışma için akredite olan lokantalara yönlendirme konuşuldu.

Aynı zamanda Kazan’da yarışmaya katılmak için 60 ülkeden 1600 genç yetenek madalya kazanmak için, onların yeteneklerini değerlendirmeye de 1500 uzman ve yardımcı personelin gelmesi bekleniyor.

Belediye yetkilileri de turistlere ve yarışma katılımcılarına başkentin konukseverliğini göstermek için lezzetli yemekler ve lokantaların kaliteli servis yapmalarının önemine değindi.

Ayrıca yarışma günlerinde başkentte “Kazan Expo”da Uluslararası WorldSkills Konferansı da düzenlenecek ve bu etkinliğe de 1200 katılımcı gelecek.

Yarışma günlerinde ise Kazan’da aynı anda  çoğunluğu Avrupa ve Asya’dan gelen 16 bin katılımcı bulunacak.

Etkinliğin en çok katılımcıları olarak Çin, Tayvan, Kore, Japonya, Rusya ve Brazilya delegsayonlarının oluşturması bekleniyor.

Katılımcıların çoğunluğunu Universiyad Köyü’nde ve kalanlarını da Kazan’daki otellere yerleştirmek planlanıyor.

Kazan lokantaları personelin inglizce öğrenmesini teşvik ediyor, menüleri de inglizceye çevirme mecbüriyeti getiriliyor.

WorldSkills-2019 Tataristan başkenti Kazan’da 22-27 Ağustos 2019 tarihinde düzzeenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir