Gökdeniz Karadeniz: “Kazan’daki caminin açılışını Cumhurbaşkanımızın yapmasını istiyorum”

Karadeniz, Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapımını üstlendiği cami inşaatının son aşamaya gelindiğini anlattı. Karadeniz, “İnşallah önümüzdeki yaz caminin açılışını yapacağız. Caminin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızı Tataristan’da çok seviyorlar. İnşallah kabul eder ve takvimine de uyarsa caminin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız yapar. Bu, benim, ailem ve oradaki insanlar için inanılmaz gurur verici olur.” dedi.

Bu arada Ağustos ayında Tataristan’da yayın yapan Biznes Online gazetesine konuşan Tataristan Başbakanlığı kaynaklarına göre, Erdoğan cami açılışı vesilesiyle Kazan’ı ziyaret edebilir. Haberde, “Erdoğan’ı Vısokogorski semtindeki cami açılışına bekliyorlar. Bu camiyi Karadeniz yaptırıyor. Bu yıl içinde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Karadeniz tanışmıştı.” .

Habere göre, Karadeniz resmi olmayan bir ortamda Erdoğan’ı cami açılışına davet etti. Erdoğan’ın da bu davete yeşil ışık yaktığı iddia edilmişti.

Bu arada, Kazan’a 30 kilometre uzaklıktaki Kalinino köyünde yapımına 23 Haziran 2016 tarihinde başlanan ve 300 metrekare üzerine 2,5 kat sistemiyle kurulmuş caminin içerisinde lojman, helal yemekler hazırlanan kafeterya ve helal ürünlerin satılacağı mağaza yer alacak. Adı “Karadeniz” olacak camide aynı anda 300 kişi namaz kılabilecek.

RTIB.ORG – Rus – Türk İşadamları Birliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir