Rusya’dan vize için iyi haber geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iş seyahati için ve TIR şoförü olarak Rusya’ya giden Türk vatandaşlarına uygulanan vize rejimini kaldırdı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iş seyahati için ve TIR şoförü olarak Rusya’ya giden Türk vatandaşlarına uygulanan vize rejimini kaldırdı.

Sputnik’in haberine göre, Rusya hükümetinden yapılan açıklamaya göre, Devlet Başkanı Putin, 24 Kasım 2015’te Rus Su-24 uçağının Türk F-16’ları tarafından düşürülmesi nedeniyle Türkiye’ye uygulanan özel ekonomik önlemlerin bazılarını iptal etti.

Rusya Büyükelçiliğinden vize açıklaması

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in vize kararı ile ilgili, “Rus ve Türk taraflarının tüm ilgili kurum ve şahıslarının kararname maddelerinin yürürlüğe girmesi hakkında bilgilendirilmesinin ayrıca yapılacağına dikkat çekmek isteriz. Bu ana dek yürürlükte olan hukuki normlar geçerliliğini korumaktadır” açıklamasını yaptı.

Elçilikten yapılan açıklamada, “6 Şubat 2019 tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’ye yönelik daha önce alınan vize rejimi alanındaki bazı özel ekonomik önlemlerin kaldırılmasına dair bir kararname imzaladı. Rus ve Türk taraflarının tüm ilgili kurum ve şahıslarının kararname maddelerinin yürürlüğe girmesi hakkında bilgilendirilmesinin ayrıca yapılacağına dikkat çekmek isteriz. Bu ana dek yürürlükte olan hukuki normlar geçerliliğini korumaktadır” denildi. 

www.rtib.org/haberler/rusya-buyukelciliginden-vize-aciklamasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir