Rusya’da satılacak olan yeni Toyota Corolla Türkiye’de üretilmeye başlandı

Türkiye’de bulunana Toyota üretim fabrikasından bu yılın ortalarına doğru yeni 12. nesil Corolla modellerinin Rusya pazarına girmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Türk otomotiv sektörünün Rusya ve dünya pazarında önemi büyük hem üretim kalitesi hemde yedek parça üretim olarak. Toyota Rusya pazarında liderlik rolünü üstleniyor. Türkiye’den ise gelen modeller Toyota C-HR modelinin yanı sıra Corolla modelide Türkiye’deki fabrikada üretilmektedir.

Toyota Corolla modeli 2019’da benzinli ve hybrid olarak üretilecek ve alınan ilk bilgilere göre Rusya pazarına öncelikli olarak benzinli modelleri gelecek. Yeni Corolla iç tasarımı daha yeni TNGA platformu üzerinde üretilen araç ise güvenliği artırılmış olarak ön plana çıkacak.

Japon üretici yeni nesil modellerinde güvenliğe çok önem veriyor bunun için geliştirmiş olduğu Safety Sense programı ile bir çok aracında olduğu gibi tam bilinmemekle birlikte Corolla modelinde de Toyota Safety Sense, gündüz ve gece yaya algılama özelliğini içeren ön çarpışma önleyici sistem (PCS), adaptif hız sabitleyici (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren şerit takip sistemi (LDA) ve otomatik uzun huzmeli far (AHB) tekonolojisine sahip olabilir. Belki bu tekonolojilerin bir çoğu standart donanım içersinde olabilir veya opsiyon olarak sunulabilir.

 Yeni nesil Toyota Corolla modelinin Rusya satış fiyatları henüz net değil ama eski versiyonu 1.030.000 Ruble’den başlangıç fiyatı olarak sunulmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir