Kazan yine Red Bull Air Race yarışlarına ev sahipliği yapacak

Tataristan başkenti Kazan bu yaz üçüncü kez Red Bull Air Race uçak yarışlarının dünya şampiyonası etabını düzenleyecek.

15-16 Haziran 2019 tarihinde Kazan semaları yine uçak sesleri ile yankılanacak. Tataristan başkenti üçüncü kez Red Bull Air Race uçak yarışmalarına ev sahibi olmaya hazırlanıyor.

Daha önce bu turnuvayı iki kez organize ederek dünya sporseverlerinin büyük beğenisini toplayan Kazan, aynı zamanda tüm dünyaya kendini de tanıtma fırsatını yakalamıştı.

Bundan önceki yarışmalar Kazansu nehri üzerinde düzenlenmişti ve yarışmaları seyretmeye de dünyanın bir çok köşesinden çok sayıda turist de Tataristan başkentin akın etmişti.

Bu sene Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası etabı 8 Şubat 2019 tarihinde Abu Dabi’de start alacak. Daha sonra Avrupa etabı gerçekleştirilecek.

Haziran ortasında ise yarışmanın Kazan etabı düzenlenecek ve seyirciler 370 km / s hıza ulaşacak uçakların akrobasisini Tataristan başkenti semalarında seyredebilecek.

Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası katılımcıları sürat, pisti net geçme ve uçakları kontrol becerilerinin denendiği bir havacılık yarışı.

Pilotlar, dünyanın en güzel köşelerinde düzenlenen organizasyonlarda hızlı, yüksek manevra kabiliyetine sahip yarış uçaklarında su ve yer üzerinde seyircilere kendi ustalıklarını gösteriyorlar.

Bu turnuvaya yarış uçaklarını kullanan dünyanın en iyi 14 pilotu katılabiliyor.

foto: vk.com/redbullairracekazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir