Kazan’da ısıtmalı, WiFi’li, kahve makinesi olan otobüs durağı çalışmaya başladı

Tataristan başkenti Kazan’da modern otobüs durağı yolculara komforlu hizmet vermeye başladı. Kışın sıcak, yazın serin tutacak klimalara sahip, isteyene kahve alabilme imkanı tanıyan, yolculara ücretsiz WiFi sağlayan ve yine ücretsiz telefon şarj etme imkanı veren otobüs durağı başkentin yolcularını baya memnun etti.

 Kışın dondurucu soğuklardan, yazın da +30 derece sıcaklıklardan koruyacak modern otobüs durağında yolcular bir de otobüs beklerken televizyon da seyredebilecek.

Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin’in de katılımıyla açılışı gerçekleşen otobüs durağını inşaa eden Ledel Şirketi Genel Müdürü Artem Kogdadin sözlerine göre, böyle bir modern otobüs durağı bir deneme amacıyla yapıldı.

Kogdadin bu proje ile şehre ellerinden geldiği kadar yardım etmek istediklerini, inşaat işleri ile uğraşan partnerleri ile görüş birliğine gelerek böyle bir otobüz durağı için gereken tüm malzemeleri sağladıklarını ve Kazanı modern bir otobüs durağına kavuşturduklarını kaydetti.

Modern otobüs durağı aynı zamanda içeriden ve dışarıdan güvenlik kameraları ile de donatılmış. Acil durumlarda polis ekibini çağırabilecek güvenlik düğmesi de yerleştirilmiş.

Otobüs durağını inşaa eden şirketin genel müdürü sözlerine göre, modern durağın inşaası için toplam 1 milyon 800 bin ruble para harcanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir