Kazansu nehri kıyısındaki “Masal Şehri”ni 100 bin insan ziyaret etti

Tataristan başkenti Kazan’ın en büyük nehirlerinden Kazansu kıyısında inşa edilen “Masal Şehri”in açıldığı 8 Aralık 2018’den bugüne kadar 100 binden fazla konuk ziyaret etti. 27 Ocak 2019’da çocukların en sevdiği mekanlardan biri olan “Masal Şehri” kapılarını kapatacak ve yerini Sevgililer Günü etkinliklerine bırakacak.

Yeni yıl süslemeleri çerçevesinde 8 Aralık 2018 tarihinde inşaa edilmiş “Masal Şehri” hem çocukların hem büyüklerin sevdiği mekanlardan biri haline dönüşmüştü. “Masal Şehri” başkent konuklarını hergün Nolel Baba, masal kahramanları, dağlar, planetaryum, atlıkarıncalar ile karşıladı.

“Masal Şehri” artık 27 Ocak 2019 tarihinde saat 19.00’da gelecek yılın sonuna kadar kapanacak. Güzel bir veda etkinliği düzenlenecek kapanış töreninde Noel Baba konuklar ile veda edecek ve Kazan Kremlini yanında süslenmiş çam ağacının lambalarını kapatacak ve tatile gidecek.

Kazansu nehri kıyısındaki yeni yıl süslemelerinin yerini de aşklar teması alacak. Burada 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi “Aşklar Fabrikası” etkinliği açılacak ve aşk tanrısı gibi masal kahramanlarının etkinlikleri düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir