Tataristan Cumhurbaşkanı Türk Otelinde Yatırımcılar Kulübü ile toplantı düzenledi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Tataristan Yatırıcımlar Kulübü ile geleneksel toplantıya katıldı. Türk şirketinin inşaa ettiği beş yıldızlı Kazan Palace Otelde düzenlenen toplantıda cumhuriyete yatırım yapan yabancı şirketlerin temsilcileri 2018’de Tataristan’da gerçekleştirdikleri yatırımlarını anlattı.

Tataristan Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi Türk yatırımları konusunda böyle bir ifadeye yer verdi:

“Toplantının düzenlendiği yer yabancı yatırımcıların Tataristan’da başarıya ulaştığının açık bir misali. Tasigo Hotels Markası Türkiye’nin Polimeks Group’una ait. Bu şirket de başkent Kazan’da yer alan tarihi “Şamov Hastanesi”ni restore ederek güzel bir otele imza attı ve Avrupa’nın ünlü “European Property Awards” Ödülünü aldı”

“Şamov Hastanesi”ni yenileyerek beş yıldızlı otel yapma projesini Türkiye’nin Polmesk Şirketi’ne bağlı Polistroy Şirketi gerçekleştirdi. Otel için üç milyar rubelden fazla bir yatırım yapıldı bilgisine yer verildi.

Türkiye Tataristan’ın kilit partnerlerdinden bir tanesini oluşturuyor. 2017’de Tataristan’a yapılan yabancı yatırımlar konusunda Türkiye ilk sırayı aldı ve 2018’in ilk dokuz ayında da ilk üç büyük yabancı yatırımcı arasında yer almayı başardı.

Türkiye Cumhuriyeti ABD, Almanya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerle Tataristan Cumhuriyetine en çok yatırım yapan ülkeler arasında gösterildi.

Yatırımcılar Kulübü Toplantısında bir konuşma yapan Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov toplantının Kazan Palace by Tasigo Otelinde mahsus düzenlendiğini, Türkiye’nin Polimeks Şirketinin bu oteli inşaa ederek güzel bir yatırıma imza atıığını, otelde her şeyin kaliteli olarak yapıldığını, başkent konukları tarafından da bu otelin sevileceğine emin olduğunu ve ileride de Türk yatırımcıları ile aktif işbirliği içerisinde olacaklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir