Kazan Havalimanı 11 ayda üç milyon yolcuya ulaştı

Tataristan’ın Uluslararası Kazan Havalimanı bu yilda üç milyon yolcu sayısına ulaşarak büyük bir rekora imza attı.

11 Aralık 2018 tarihinde Uluslararası Kazan Havalimanı’nın yolcu trafiği ilk defa üç milyon yolcu sayısına ulaştı.

Havalimanının üç milyonuncu yolcusu da Kazan-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları müşterisi, Türk vatandaşı Yasin Turpan oldu.

Hiçbirşeyden habersiz Kazan-İstanbul uçağına kayıt işlemi yapan Turpan’a havalimanı yetkilileri bir ricada bulunarak, havalimanı tarihinde rekor yolcuya ulaşmayı sembolize eden kurdele kesmeyi önerdiler.

Daha sonra Kazan Havalimanının Stratejik Gelişim Müdürü Veronika Aktaşeva büyük bir şaşkınlık yaşayan “N 3 000 000” sayılı yolcuyu tebrik ederek ona bir hediye takdim etti.

Aynı zamanda Türk Hava Yollarının Kazan Ofisi Müdürü Fırat Aktaş ta şanslı yolcu Yasin Turpan’a, Kazan’dan dünyanın herhangi bir noktasına gidebilme hakkına sahip THY’nın “Business Class” uçak biletini hediye etti.

Yasin Turpan Türk Hava Yolları ve Uluslararası Kazan Havalimanı yetkililerine teşekkür ederek, ileride daha da çok yolcu sayısına ulaşmalarını ve Kazan’dan daha çok noktalara uçak seferlerini düzenlemelerini istedi.

2017’nin 12 ayında Uluslararası Kazan Havalimanı 2 623 423 yolcuya hizmet gösterdi.

2018’in ilk 11 ay ve 10 günü içerisinde ise bu sayı yüzde 21 artarak 3 000 000 yolcuya ulaştı. Bu rakamları hesaplarken havalimanına gelen ve giden yolcu sayıları dikkate alındı.

2018’de Uluslararası Kazan Havalimanı Batumi, Bologna, Minsk,  Pardubice, Tblisi, ve Ouvda’ya yeni uçak seferlerini başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir