Kazan’dan yılbaşı tatiline nerelere gidilir?

Yılbaşında Tataristanlılar da Rusya’da olduğu gibi 30 Aralık’tan başlayarak 8 Ocak’a kadar resmi tatil yapacaklar. Bunu dikkate alan seyahat acenteleri Kazanlılara tatil seçenekleri sunmaya başladılar.

Yılbaşı tatiline hazırlananlara ilk önce Moskova gezisi öneriliyor. Kazan-Moskova uçak seferi ile iki kişilik gidiş-dönüş bileti 12 bin ruble olarak belirlenmiş ve biletler tükenmek üzere.

Kazan’dan Soçi şehrine gidip geliş tek kişiye 23 bin ruble ve Moskova seferi gibi biletler sayılı kalmış.

Monoton dinlenmelerden sıkılanlar için Kazan-Salehard güzergahı öneriliyor. Gidiş-geliş bilet fiyatı 30 bin ruble. Ama Salehard’da diğer yönlere göre biraz soğuk olacak, hava sıcaklığı -35 civarında olduğu söyleniyor.

Kazanlılara yılbaşını Gürcistan başkenti Tiflis’te de karşılama imkanı sunuluyor. Tek kişilik Kazan-Tiflis gidiş-geliş uçak bileti 35 bin ruble olacak.

Kazakistan başkenti Astana’ya da gidiş-geliş uçak bileti 35 bin ruble.

Yılbaşını Birleşik Arap Emirliklerinde karşılamak isteyen Kazanlıların ise ceplerini biraz boşaltmaları gerekecek. Üç yıldızlı otelde iki kişiye yedi günlük yılbaşı tatili için 70 bin ruble ödemek gerekecek. Yılbaşından sonra bu fiyat 57 bin rubleye inecek.

Fas’ta yılbaşını karşılamak isteyen Kazanlılara yedi günlük tatil için iki kişiye 90 bin ruble harcamak gerekecek. BAE’den farklı olarak Fas’ta yılbaşından sonra böyle turların fiyatı tam tersine yükselecek ve 150 bin rubleyi oluşturacak.

Yılbaşını Tayland’ta karşılamak isteyen Kazanlılar üç yıldızlı otel için 130 bin ruble ödemek zorunda, bu fiyat yılbaşından sonra 163 bin rubleye dönüşüyor.

Sekiz günlük İsviçre turu ise iki kişiye 160 bin rubleye gelecek. Bunun içinde yemek ve otel ücretleri de dahil.

Kazan’dan Londra’ya ise dört gün için iki kişiye 170 bin ruble ödemek gerekecek.

Kazan seyahat acenteleri bu fiyatların günlük olduğunu ve değişebileceğini ve turların da sayılı kaldığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir