Kazan’da Avrupa’nın en uzun buz pateni pisti açıldı

Tataristan başkentinin Kazansu nehri kıyısında yer alan “Naberejnaya” kıyı kenarı yürüyüş yolunda Avrupa’nın en uzun buz pateni pisti görkemli bir törenle açıldı. Mart sonuna kadar herkese açık kalacak buz pateni pistinin uzunluğu 1 km 200 metreyi oluşturuyor ve bu rakamla pist Avrupa’nın en büyük buz pateni pisti ünvanını almış bulunuyor.

Son senelerde güzel kış günleri gelince tüm dikkatleri muhteşem buz pateni pisti ile kendisine çeken “Naberejnaya” yayalar caddesindeki buz pateni pisti bu sene de aynı şekilde Aralığın ilk günlerinde açılarak Kazanlıları bir daha sevindirdi.

1 km 200 metre uzunluğu ile sadece Rusya’nın değil Avrupa’nın da en uzun buz pateni pisti ünvanını alan mekanda buz pateni kaymayı öğrenmek isteyenler için ücretsiz antrenör de bulunuyor.

Geceleri bir başka güzelliğe bürünen buz pateni pistine isteyen kendi patenleri ile de gelebiliyor, olmayanlar ise buz patenleri kiralama merkezlerinde de uygun fiyata kiralayabiliyor.

“Naberejnaya” sadece buz pateni kaymak isteyenleri değil de kışın güzel manzaralarını seyretmek isteyen vatandaşları da kendisine çağırıyor.

Burada yer alan güzel restoranlarda hem Tatarların milli yemeklerini hemde Avrupa mutfağından lezzetleri test edebilir ve aynı zamanda akşam yürüyüşlerinizde bu renkli ortamda gerçekleştirebilirniz.

 

Foto: business-gazeta.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir