Gökdeniz Karadeniz ailesi ile Kazan’dan ayrıldı

Bu günlerde Rubin-Kazan Futbol Takımının eski oyuncusu Gökdeniz Karadeniz’in ailesi ile Tataristan ayrıldığı sosyal medya üzerinden açıklandı. Gökdeniz’in eşi Serra Karadeniz 11 sene yaşadıkları Kazan’dan ayrıldıklarını duyurdu.

Mayıs 2018’de Rubin-Kazan Futbol Takımındaki futbol karyerini sonlandıran Tataristanlı futbolseverlerin çok sevdiği efsanevi Türk yıldızı Gökdeniz Karadeniz’in bundan birkaç gün önce artık Kazan’dan da ayrıldığı açıklandı.

Gökdeniz Karadeniz’in eşi Serra Karadeniz instagram sayfasından rusça paylaştığı yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Kazan’da 11 yıl yaşadığımız hayatımız sona geldi. Bizim bu şehirde çok sayıda  güzel ve mutlu günlerimiz geçti. Herkese çok teşekkürler. Biz sizleri hep özleyeceğiz”

28 yaşında Rubin-Kazan’a transfer olan Gökdeniz Karadeniz takımın Rusya Premyer Ligi ve Avrupa Kupalarında da büyük başarılar elde etmesine yardımcı oldu. Bunların arasından en güzeli de 20 Ekim 2009’da Camp Nou stadyumunda Rubin-Kazan ve Barcelona Futbol Takımlarının karşılaşması oldu.

Gökdeniz, 1:1 devam eden karşılaşmada 73. dakikada attığı gol ile Kazan takımına galibiyeti getirdi ve Rubin-Kazan’ın Barcelona’yı kendi sahasında mağlup eden ilk Rusya takımı ünvanını kazandırdı.

Gökdeniz Karadeniz Rubin-Kazan’ın en çalışkan yabancı futbolcusu ünvanını da alarak taraftarların da sevgilisi haline geldi.

“Rubin-Kazan” Futbol Takımı’nın Türk yıldızı 7 Mayıs 2018’de “Kazan-Arena” Stadyumunda “Ufa” Takımına karşı son maçına çıktı.

0-0 biten maçın sonunda Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan Gökdeniz Karadeniz’e Tataristan’ın en yüksek devlet madalyası olan “Tataristan’a yaptığı hizmetleri için” nişanını verdi.

 38 yaşındaki Gökdeniz Karadeniz “Rubin-Kazan” Futbol Takımı formu altında 300 tane maça çıktı, bu maçlarda 52 tane gol attı. Gökdeniz, “Rubin-Kazan” Takımında yabancı futbolcuları arasında en çok maç yapan ilk yabancı futbolcu olma rekoruna da imza attı.

Gökdeniz 2008 ve 2009 yıllarında iki kez üst üste Rusya Şampiyonu oldu. 2011’de Rusya Kupası, 2010 ve 2012 yıllarında ise iki kez Rusya Süper Kupasını kazandı.

foto:business-gazeta.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir