Kazan Başkonsolosu Türk öğrencilerle görüştü

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan başkonsolosluk binasında Tataristan Cumhuriyeti üniversitelerinde eğitim gören Türk öğrencilerle görüştü. Çeşitili sorunların görüşüldüğü buluşmada öğrencilere Türk yemeklerinden de ikram edildi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan, başkonsolosluğun öğrenciler için bir ev gibi düşünülmesi gerektiğini kaydetti.

Doğan, ne zaman yardıma ihtiyac olduğunu düşünürseniz, birşey paylaşmak isterseniz herzaman kapımızın açık olduğunu bilin dedi.

Buluşmaya gelen öğrenciler de turktatar.com’a böyle bir görüşmenin her yönüyle yararlı geçtiğini söyledi.

Etkinlikte, hem eğitim sürecinde yaşanan ufak sorunları Başkonsolosa iletme fırsatı bulduklarını söyleyen öğrenciler, aynı zamanda diğer Türk öğrencilerle tanıştıklarını ve bu organizasyonu düzenleyen Başkonsolosa ve Başkonsolosluk yetkililerine teşekkür ettiler.

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan etkinlik sonunda turktatar.com’ yaptığı açıklamada, biz öğrencilerimizin Tataristan’da başarılı bir şekilde eğitim görmelerini ve onların en ufak sorunlarla karşılaşmamalarını istiyoruz, dedi.

Öğrencilerimizin çoğu Kazan üniversitelerinde Rusça hazırlık görüyorlar. Tataristan’da yaklaşık 200’e yakın Türk öğrencisi var. Ve ben bugünkü etkinliğe gelen öğrencilerimize Rusçayı çok iyi bir şekilde öğrenmelerini tavsiye ettim, Türkiye’yi kendilerinin temsil ettiğini bilmelerini gerektiğini söyledim.

Biz ileride de öğrencilerle böyle etkinliklerde buluşmaya devam edeceğiz. Onlar şimdi anne-babalarından uzak. Gurbetteler. Onun için kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için böyle bir etkinlik organize ettik. Biz de onları görmekten memnun kaldık, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir