Kazan yeni yıla bolca etkinlikle hazırlanıyor

Tataristan başkenti Kazan şehri yeni yıla hazırlanıyor. Başkente gelen turistler hem bin yıllık şehrin tarihi mekanlarını gezebileecek hem Tatar mutfağı ile tanışabilecek.

Kazan Büyükşehir Belediyesinin Turizmi Geliştirme Komitesi Başkanı Darya Sannikova Kazan’ı ziyaret edecek üç milyonuncu turst projesi ile ilgili basın toplantısında yeni yıl hazırlıklarına ilişkin bili verdi.

Onun sözlerine göre, Kazan’ın sokak ve caddeleri süslenerek Tatar kültürünün yansıtılacağı fuar alanları açılacak. Aynı zamanda bu fuar alanlarında Tatar el sanatları ile Tatar mutfağı lezzetleri sergilenecek. 

Tataristan’ın başkenti Kazan’da yeni yıl fuarları  turistlerin popüler mekanı olan çeşitli yerlerde gerçekleştirilecek.

Fuarların ana teması-şehre gelen ziyaretçilerin Tatar lezzetiyle ve kültürüyle tanışması.

Sannikova, fuarların geleneksel Avrupa tarzında düzenleneceğini ve kurulacak olan yeni yıl fuar alanlarının Tataristan’ın renkli kültürünü başkent ziyaretçilerine en güzel biçimde yansıtacağını belirtti. 

Turizm Komitesi Başkanı sözlerine göre, bunlara ek olarak, yeni yıl kutlamalarında şehrin her otel ve restoranında, Rus pop yıldızlarının katılımı dahil olmak üzere tematik partiler düzenlenecek ve şehir turistler ve Kazanlılar için çok yönlü olarak hazırlanacak.

Darya Sannikova, biz Kazan’da canlı bir yeni yıl atmosferi oluşturmak istiyoruz. Şehirde ayrıca herkesin ilgisini çekecek aydınlatma ve süslemeler yapılacak dedi.

Alıntı: kzn.ru

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir