Kazan’da 29 Ekim-Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Tataristan başkenti Kazan’da 29 Ekim – Cumhuriyet Bayramı coşku ile kutlandı. Kazan Palace Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte bir konuşma yapan Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan Türkiye ile Rusya ilişkilerinin gelişmesinde Tataristan’ın büyük bir payı olduğunu söyledi.

Tataristan başkenti Kazan’da Türkiye’nin Polimeks Şirketi tarafından yeni yapılan “Kazan Palace Hotel by Tasigo” Oteli’nde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinliğine Tataristan Parlamentosu Milletvekileri, Hükümet üyeleri, işadamları, sanatseverler, yazarlar, gazeteciler, Kazan’da yaşayan Türk aileleri ve Türkiye’yi seven Tataristanlılar katıldı.

İstiklal Marşı’nın çalınması ile başlayan gecede açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan yaptı.

Konuşmasına gelen konukları Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yıdönümü ile kutlayarak başlayan Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edilmesi Türk milletinin şanlı tarihinde bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Ahmet Sadık Doğan son senelerde büyük bir gelişim yaşanan Türkiye-Rusya ilişkilerine de değindi.

2018 yılında Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu ilişkilerinde önemli mesafe yapıldığını söyleyen Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu, Rusya ile olan ilişkilerde, yakın tarihi ve kültürel bağlara sahip Tataristan Cumhuriyeti’nin önemli katkılarının bulunduğunu kaydetti.

29 Ekim-Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde Türk yemekleri ve tatlıları da ikram edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir