Tataristan Cumhurbaşkanı IRCICA Genel Direktörü ile görüştü

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov başkent Kazan’da IRCICA Genel Direktörü Dr.Halit Eren ile görüşerek işbirliği konularını ele aldı.

Sıcak ortamda geçen toplantıda, Tataristan Cumhuriyeti ile IRCICA arasında İslami eğitimin geliştirilmesinde işbirliği konuları, tarihi ve kültürel miras merkezlerinin korunması ve “Rusya-İslam Dünyası” stratejk vizyon grubundaki etkileşimler konuşuldu.

Tatarstan.ru sitesi haberine göre, Tataristan Bakanlar Kurulu binasında geçen görüşmede Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan, Cumhurbaşkanlığı İç Siyaset Departmanı Başkanı Aleksandr Terentyev, Tataristan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kamil İshakov, Tataristan Kültür Bakanı İrada Ayupova, Bolgar İslam Akademisi Rektörü Rafik Muhametşin ve Tataristan’ın Türkiye Cumhuriyeti Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin katıldı

IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren Tataristan Cumhuriyeti ziyareti sırasında Bolgar Tarihi ve Arkeoloji Kompleksini ziyaret etti ve Kazan Kremlini’nde yer alan Kul Şerif Camii’ndeki İslam Medeniyeti Müze’sinde IRCICA’nın getirdiği “Hüsn-i hat” Sergisi’nin açılışına katıldı.

Foto:tatarstan.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir