Kazan’a Yüksek Hızlı Tren için yeni bir istasyon yapılacak

Moskova – Kazan arası yapılacak YHT ( Yüksek Hızlı Tren ) projesine ek olarak yeni bir tren istasyonu inşa edileceği ve Kuzey Tren istasyonu yıkılabileceği RBC-Tataristan tarafından bildirildi.

Görüntü : RBC

 Yüksek Hızlı Demiryolları’nın inşaatı sonrası Kuzey İstasyonu ihtiyaçları karşılama kapasitesinde yetersiz kalacağı için yeniden restore ve inşa edilecek tren istasyonuna ek olarak 30 katlı bir hotelinde yer alacağı belirtildi. 

 Yeni yapılacak istasyonda metroya erişim olacak, 200 araca yakın bir otoparkı bunun yanı sıra bir VIP alanı da bulunacak. İstasyona ek olarak yüksek katlı bir hotelinde inşa edileceğini belirttik aynı zamanda kule görünümünde dış cephesi cam kaplamalı olacak. 

 Yazıya ek olarak ; Ankara’da bunun bir örneği bulunuyor YHT ( Yüksek Hızlı Tren ) istasyonu geçen Mayıs ayında hizmete açılmıştı. Tasarım ve kompleks olarak son teknoloji ve herkesin ihtiyacına göre tasarlanan istasyon bir çok otoriter tarafından beğeni toplamıştı. İçerisinde bir çok kompleks yanında hotelde bulunduruyor.

ANKARA YHT İstasyonu resimleri ; 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir