Moskova-Kazan ücretli otoyolunun maaliyeti 550 milyar ruble

2018 sonunda inşaatına başlanması beklenen Moskova-Kazan ücretli otomobil yolunun maaliyetinin 550 milyar ruble tutarında olacağı açıklandı.

Dört şeritli ve 726 km’lik bir mesafeye sahip olacak Moskova-Kazan ücretli otoyolunun inşaatı yakın günlerde başlayacak. Yaklaşık yüzde 30 gibi bir kısmını özel şirketlerin yatırımları karşılayacak otomobil yolunun toplam maaliyeti de devlete 550 milyar ruble tutarında olacak.

BRusya Ulaştırma Bakanının Birinci Yardımcısı İnnokenti Alafinov “Rusya Entellektüel Ulaşım Sistemleri” Forumunda Moskova-Kazan Otoyoluna bağli olarak bir açıklamada bulundu.

Rusya’nın böyle bir otomobil yolları inşaatı konusunda tecrübeye sahip olduğunu söyleyen Alafinov, bu projenin de hayata geçmesinden bir kuşku duymadıklarını, Moskova-Kazan ücretli otomobil yolunun inşaatının altı sene gibi bir sürede tamamlanacağını umduklarını kaydetti.

Moskova-Kazan hızlı otomobil yolu “Batı-Doğu” Uluslararası Ulaşım Koridorunun bir parçası olacak ve modern teknikler kullanılarak inşaa edilecek bu yoldan saatine 120 km hızla hareket edilebilecek.

Foto:kolesa.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir