Türkiye’de olmayan Toyota modeli : Yeni Toyota Camry

 Toyota markası Türkiye’de fabrikası bulunan ve ciddi pazar payını elinde tutan bir Japon otomobil firması. Rusya pazarında da Land Cruiser ve Camry modelleri ile ciddi satış rakamları olan bir firma. 

 Toyota Rusya fabrikası 2005 yılında ilk temeli Petersburg şehrinde atıldı ve halen üretim yapmaktadır. Rusya fabrikasında yeni nesil Camry ve RAV4 üretilmektedir. 

 Toyota Camry modeli Türkiye’de eski modellerine rastlamak mümkün ama yeni modeli ne yazık ki Türkiye’de satılmıyor. Bizde Rusya’da satılan Toyota Camry modelinin fiyat seçeneklerine yakından bakacağız

 1.504.000 Ruble başlangıç fiyatı ile satılan Camry en üst dolu modeli 2.407.000 Ruble’ye kadar çıkıyor. Tabi bunlara daha renk seçenekleri ve iç paspaslar, paçalıklar, alt motor koruyucu dahil değil.. Bunlar eklenince fiyatlar 1.600.000 Ruble’ye kadar çıkmakta .. Daha sigorta ve kasko dahil değil… Bunları da eklersek toplamda 1.750.000 Rubleye denk gelebilir. Yani 27.09.18 kuru ile 165.000 TL civarı başlangıç fiyatı bulunmakta.. Tabi bu araç Türkiye’de olsa tahmin edebileceğimiz rakam 250.000 TL başlangıç olabilir. 

 Toyota Camry Business class olarak satılmakta ve araç içi oldukça dolu bir çok özellik bulunmaktadır. 2018 Nisan ayı itibariyle yeni nesil Camry üretime başlandı.. Araçta led far + led sis farlar en baz modelinde de yer almakta. Elektronik bölgesel air clean control sistemi bulunmaktadır. 2.0 lt motor 150 beygir güç üretirken 2.5 ve 3.5 motor seçenkleride bulunmakta.

Foto : Toyota.ru sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir