Karadeniz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kazan’a getirir mi?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan gelecek yazda Gökdeniz Karadeniz’in inşaa ettirdiği caminin açılışı için Tataristan başkenti Kazan’a gelebilir.

Tataristan’ın en çok okunan internet gazetelerinden business-gazeta.ru haberine göre Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Rubin-Kazan Futbol Takımının eski yıldızı Gökdeniz Karadeniz’in yaptırdığı caminin açılışı için 2019’un ilkbaharında Tataristan başkenti Kazan’a gelebilir.

İnternet gazete haberine göre, Gökdeniz Karadeniz’in Recep Tayip Erdoğan ile tanışması da Türkiye’nin eski Başkonsolosu ve şu anda da Türkiye Dışişlerinde önemli bir görevde bulunan Turhan Dilmaç’ın aracılığıyla olmuş.

Resmi olmayan görüşmede Karadeniz Tataristan başkenti Kazan’ın yakınlarında bulunan Kalinino köyünde inşa edilen iki minareli cami hakkında bilgi vermiş ve Erdoğanı caminin açılışı için Kazan’a davet etmiş.

Edinilen bilgiye göre de Erdoğan bu daveti kabul etmiş.

Recep Tayip Erdoğan Tataristan başkenti Kazan’a en son 2011 yılında o zamanın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı sıfatıyla bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir