Erdoğan’dan Minnihanov’a 30 Ağustos-Cumhuriyet Günü Bayramı tebriği

30 Ağustos-Tataristan’ın Cumhuriyet Günü Bayramı dolayısıyla Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’u bayram telgrafı göndererek tebrik etti.

 

Türkiye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak kutlanırken Tataristan ‘da da 30 Ağustos 28 yıldan beri Cumhuriyet Günü Bayramı olarak kutlanıyor.

İki Cumhuriyet için de anlamlı bir Bayram gününde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minihanov‘a bir telegraf göndererek kendisini ve Tataristan halkını Cumhuriyet Günü Bayramı ile kutladı.

Recep Tayip Erdoğan mesajında,Tataristan’ın Cumhuriyet Günü Bayramı vesilesiyle Sizi ve kardeş Tataristan halkını içtenlikle tebrik ediyorum.

Bizim Tataristan Cumhuriyeti ile ilişkilerimiz derin tarihi kardeşlik bağlarını esas alarak her alanda gelişmeye devam ediyor. Size ve kardeş Tataristan halkına refah ve huzur dileklerimi iletiyorum, dedi.

Tataristan Cumhurbaşkanı Basım Merkezinden alınan bilgiye göre,  Cumhuriyet Günü Bayramı dolayısıyla Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Tataristan Cumhurbaşkanına kendi tebriklerini iletti.

Çavuşoğlu mesajında,  Tataristan ile Türkiye Cumhuriyetleri arasında her alanda gelişmekte olan işbirliğinin, Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilere de önemli katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir