Tataristan Cumhurbaşkanı “Alabuga”da 1 milyar rublelik 4 fabrika açtı

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov SEZ “Alabuga”da özel ekipman üretimi, boru ürünleri, ofis ekipmanları üretecek ve toplam yatırım tutarları da 1 milyar rubleyi bulan 4 yeni fabrika açılışını gerçekleştirdi.

Rüstem Minnihanov fabrikaların açışında yaptığı konuşmada, SEZ “Alabuga”da bugün 200 tane yeni iş yerine sahip olacak 4 yeni fabrikanın açılışını gerçekleştirdiklerini ve bu fabrikaların toplam yatırım tutarının 1 milyar ruble olduğunu kaydetti.

Yeni açılan “ST Alabuga” Projesi Ford otomobilleri şasisinde otobüs, kamyon ve özel araç üretimini hedefliyor. Şirketin bu projesinde bir yılda 2,3 bin otomobil üretimi amaçlanıyor.

“Smith” Fabrikası da SEZ “Alabuga”da boru üretimini, “Rostoner” Fabrikası ise fotokopi makineleri için kartuşlar üretimini gerçekleştirecek.

“Russian Wax” Fabrikası da yılda 9,5 bin ton polietilen mumu üretmeyi hedefliyor.

Rüstem Minnihanov fabrikaların resmi açılışının sonunda “SEZ “Alabuga”da yatırım yapan tüm yatırımcılara teşekkür ederek bu sene sonunda burada 2 tane daha büyük fabrika açılışını gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

foto:tatarstan.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir