Rusya’da araba teknolojileri

 Öncelikle tüm takipçilerimize merhabalar.. Sitemizde araba konularını araştıran bir kesimin olduğunuda fark ettik ve bizde bu doğrultuda bir yazı serisi hazırlamaya çalışacağız. İlk olarak Rusya’da araba kullanımını kolaylaştıran ek ekipmanlar hakkında bir bilgi paylaşacağız. 

 Rusya’da soğuk kış günleri olduğu kadar sıcak yaz günleride oluyor. Bu geniş Rusya topraklarında farklılı gösterebilir yaz ayı çok kısa olan bölgeler gibi… Tabi durum bu şekilde olunca hem alarm hemde aracı uzaktan kumanda etme sistemleri çok yaygınlaşmış.. Diyebilirsiniz uzaktan kumanda ? sıcak soğuk günler?  Uzatan aracınızı çalıştırabilirsiniz klimanızı yazın soğuk seviyesine kışın ise sıcak seviyesine getirip otm aracınızı çalıştırıp binmeden hazır olarak yol alabilirsiniz. 

 Rusya’daki bu sistemler öyle geliştirilmiş ki, aracınızı telefonunuza indirdiğiniz bir programla motoru çalıştırıp kapatabilirsiniz veya iç sıcaklığı ayarlıyabilirsiniz bunların yanında aracınızın nerede olduğunu günlük kaç km yol gittiğini ve nerelere uğradığı gibi… 

 Güvenlik + aracı komuta etme gibi birçok özellik bulunuyor tabi bunların hepsini aracınıza takılan modülün içersindeki sim kart ile yapıyor.. Bu teknolojiyi geliştiren firma Telekom şirketleriyle anlaşıp özel paketler oluşturmuş.. Yani anlıyacağınız bu sistem Türkiye’de olsa çok yaygınlaşır. 

 Şimdilik kısa bir bilgi verdik daha sonrakı yazılarımızda program ve modül hakkında eran görütüleri paylaşacağız. Sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz veya Facebook sayfamızdan mesaj ile ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir