Erdoğan’ın Göreve Başlama Törenine Tataristan Cumhurbaşkanı da katıldı.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Rusya Federasyonu Başbakanı Dmitri Medvedev başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’ın Göreve Başlama Törenine katıldı.

9 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sistemin ilk Başkanı olarak yemin törenine katılmak için Türkiye’yi ziyaret eden Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’u Ankara Esenboğa Havaalanında Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve başkalar karşıladı.

Rüstem Minnihanov daha sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın Göreve Başlama Törenine katılmak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geçti.

Önemli törenlerde herdaim sosyal medya sayfasından fotograf ve video görüntülerini paylaşan Rüstem Minnihanov bu sefer de fotograf ve video çekmeyi ihmal etmedi.

300 bin takipçisi bulunan Tataristan Cumhurbaşkanı kendi instagram sayfasından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Türkiye Mehteran Birliği tarafından çalınan Fetih Marşı görüntülerini paylaştı ve video altına da “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yeni göreve başlama töreni” notunu düştü.

Yemin törenine katılan Rusya Federasyonu delegasyonuna Başbakan Dmitri Medvedev başkanlık yaptı.

foto:tatarstan.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir