Kazan Dünya Kupası-2018 döneminde turistlerin en sevdiği şehirler reytinginde.

Tataristan başkenti Kazan FİFA-2018 maçları günlerinde Rusya turistleri arasında en popüler şehirler arasında yer aldı. Kazan’ı ancak Moskova ve Sankt-Petersburg geride bırakabildi.

Bu reyting belirlenirken 14 Haziran-15 Temmuz aralığında Kazan’da ev kiralama sonuçlarına bakıldı. Yapılan analize göre, Haziran-Temmuz ayları arasında  Tataristan başkentinde evler kişi başı ortalama günlük 3,5 bin rubleden kiraya verildi.

Sankt-Petersburg’da bu rakam 4 bini, Moskova’da ise 4,5 bin rubleyi buldu.

Dünya Kupası döneminde en popüler şehirler beşliğine aynı zamanda Soçi ve Yekaterinburg de dahil oldu.

Şunu da belirtelim ki, başkent Kazan kendisinde sadece tarafdarları kabul etmekle kalmayacak, aynı zamanda yabancı ülkelerin milli takımlarına da ev sahipliği yapacak.

Tataristan başkentinde Dünya Kupası sona erinceye kadar Japonya, Avustralya ve Kolombiya Milli Takımları yaşayacak ve maçlara hazırlanacak.

14 Haziran-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Rusya’da Dünya Kupası-2018 etkinliği düzenleniyor.

Kazan 16 Haziran’da Fransa-Avustralya Milli Takımları maçına ev sahipliği yaptı. Daha 20 Haziran’da İran-İspanya, 24 Haziran’da Polonya-Kolombiya ve 27 Haziran’da da Güney Kore-Almanya maçları Kazan-Arena Stadyumunda organize edilecek.

Aynı zamanda Tataristan başkentinde 30 Haziran’da bir tane 1/8 final ve 6 Temmuz’da da bir tane çeyrekfinal maçı düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir