Tataristan Cumhurbaşkanı Gökdeniz Karadeniz’i makamında kabul edecek.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov 14 Haziran’da Rubin-Kazan’ın eski futbolcuları Gökdeniz Karadeniz ve Sergey Rıjikov’u Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde kabul edecek.

Sezon sonunda Rubin-Kazan Futbol Takımınında futbolculuk hayatını noktaladığını açıklayarak jübilesini yapan ünlü Türk oyuncu Gökdeniz Karadeniz ve takımın diğer bir sevilen yıldızı kaleci Sergey Rıjikov’u Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Cumhurbaşkanlığında kabul ederek özel bir kutlama töreni düzenleyecek.

Tatar-inform Ajansı haberine göre, Gökdeniz Karadeniz Rubin-Kazan’da 10 yıl top koşturduktan sonra futbolculuk karyerine son verdi.

Bu yaz Kazan-Arena Futbol Stadyumunda düzenlenen jübile maçında Türk futbolcuya “Tataristan Cumuriyeti’ne yaptığı hizmetlri için” Nişanı verildi.

Kaleci Sergey Rıjikov da bu sezon sonunda Rubin-Kazan Futbol Takımı ile yeni bir kontrat imzalamadı ve futbolculuğu bıraktığını açıkladı. O da Gökdeniz gibi Tataristan takımı için tam on yıl top koşturdu.

Rubin-Kazan Futbol Takımı’nın başarıları da bu iki futbolcu ile bağlantılı oldu. Gökdeniz de Rıjikov da 2008’de Rusya Şampiyonu olan Rubin-Kazan’ın son futbolcuları idi.

İki futbolcu da Kazan takımı ile 2008 ve 2009 yıllarında iki kez Rusya Premyer-Ligi Şampiyonu oldu, 2011 ve 2012 sezonlarında iki defa Rusya Kupasını aldı,  2011 ve 2012 yıllarında yine hep beraber iki kez Rusya Süperkupasını kazandı.

Rubin-Kazan her iki futbolcunun yardımlarıyla Barcelona, Chelsea ve Avrupa’nın diğer en iyi futbol takımlarını mağlup etti.

Karadeniz de Rıjikov da futbolculuklarını bıraktıktan sonra antrenör olarak Rubin-Kazan’da çalışmak istediklerini dile getirdi.

Her iki ünlü futbolcu da şu anda antrenörlük kurslarında eğitim görüyorlar.

foto: business-gazeta.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir