Kazan’a Dünya Kupası-2018’e katılacak Avustralya Milli Takımı geldi

10 Haziran’da Kazan’a Dünya Kupası etkinliğine katılacak ve şampiyona döneminde Tataristan başkentinde kalacak Avustralya Milli Takımı geldi.

Avustralya Milli Takımı Uluslararası Kazan Havaalanına öğle saatlerinde ulaştı ve ordan da hemen Tataristan’ın ünlü buz hokeyi takımı “Ak Bars”ın spor merkezine geçti.

Avustralya Milli Takımı Dünya Kupası-2018 etkinliği döneminde bu merkezde kalacak ve antrenmanlarını da bu merkezde gerçekleştirecek.

Konuk takımı “Ak Bars” Buz Hokeyi Takımı merkezinde Tataristan Gençlik ve Spor Bakanı Vladimir Leonov başkanlığındaki resmi heyet karşıladı.

Konuklar Tataristan topraklarına gelmelerinin ilk saatlerinde Tatarların milli dansları ile tanıştı ve ünlü tatlılardan çak-çak’ın da tadına baktı.

Leonov görüşme sırasında konuk futbolcuları selamlayarak, kendilerinin bir bakıma Dünya Kupası etkinliğini açmış olduklarını ve yakın günlerde Kazan’a gelecek Kolombiya ve Japonya Milli Takımlarını da görkemli bir şekilde karşılayacaklarını söyledi.

Yarın itibariyle Avustralya Milli Takımının ilk antrenmanını gerçekleştireceğini kaydeden Leonov, bunun için tüm imkanların  hazır olduğunu hatırlattı.

Spor Bakanı konuşmasını Avusralya Milli Takımı’na 16 Haziran’da Fransa Milli Takımı ile yapacakları karşılaşmada başarılar dileyerek tamamladı.

Tataristan başkenti Avustralya Milli Takımı ile birlikte, Kolombiya ve Japonya Milli Takımları’na da Dünya Kupası maçları döneminde ev sahipliği yapacak.

Bu takımların 12 Haziran ve 13 Haziran tarihlerinde Kazan’a gelmeleri bekleniyor.

Kazan-Arena Futbol Stadyumu’nda ilk maç Fransa-Avustralya Milli Takımları arasında 16 Haziran’da gerçekleşecek. Maç 13.00’da başlayacak.

foto: Uluslararası Kazan Havaalanı basın merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir