Yabancı turistler Kazan otellerinde boş yer bırakmadı

Tataristan başkenti otelleri Dünya Kupası-2018 maçları için gelecek yabancı turist sayısından dolup taşıyor. Uzmanlar Kazan’daki otellerin yüzde 70’ini yabancı ülke turistlerinin doldurduğunu kaydediyor.
Tataristan Oteller Birliği Başkanı İlya Tsıkunov’un verdiği bilgilere göre, bugün başkent Kazan’daki otellerin yüzde 70’ni yabancı, kalan yüzde 30’luk kısmını da Rusya bölgelerinden gelecek turistler ayırtmış durumda.
Tsıkunov, bugün Kazan otellerinde gözlemlenen bu rakamlar daha önce tam tersine olduğunu, Dünya Kupası maçlarının Kazan’a bir çok ülkeden yabancı turisti çektiğini hatırlattı ve bunlar arasından en çok Kolombiya, Almanya gibi ülkelerden futbolseverler Kazan otellerinde yer ayırttığını söyledi.
Onun sözlerine göre, Kazan otellerindeki bu eğilim yabancı turistlerin otellerdeki yerlerini ayırtma konusunda daha erken davranmalarından, Rusya turistlerinin ise bu meseleyi son ana bırakmalarınan kaynaklanıyor.
Buna rağmen tüm oteller de yüzde 100 dolu diyemeyeceğiz. Maçların yapıldığı günlerde oteller gerçekten dolu. Ama maçların olmadığı günlerde doluluk oranları yüzde 70’lere kadar düşüyor, dedi.
Şunu da hatırlatalım Dünya Kupası-2018 Rusya’da 14 Haziran-15 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenleniyor.
Tataristan başkentinde futbol şöleninin 6 maçı yapılacak.Bu maçların dört tanesini grup maçları, bir tanesini 1/8, bir tanesini de 1/4 maçı oluşturuyor.
“Kazan-Arena” Stadyumundaki grup maçları 16 Haziran’da başlayacak, Dünya Kupası’nın Kazan’daki son maçı olan çeyrek final maçı da 6 Temmuz’da gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir