Cirque du Soleil gösterisine Kazan’da ilgi büyük

Tataristan başkentine gelecek Cirque du Soleil gösterilerine biletler nerdeyse yüzde yüz satılmak üzere. Cirque du Soleil, Kazan’a böcek kolonisinin hayatı hakkında bir gösteri getirecek.

Kazan’a Rusya turu çerçevesinde dünyaca ünlü  Cirque du Soleil gelecek. Sirk OVO adını verdiği yeni gösteri programını Sankt Petersburg ve Moskova’da sundu. Kazan’da da düzenlenecek etkinlikten sonra ise sirk Tolyatti, Yekaterinburg ve Soçi’ye gidecek.

Cirque du Soleil’in Rusya Genel Müdürü Natalya Romanova Kazanlıların yeni gösteriye büyük ilgi duyduklarını kaydetti.

Cirque du Soleil’in gösteri sunduğu her ülkede “sosyal sirk” programının mevcut olduğunu söyleyen Romanova, “sosyal bilet” adı verilen biletlerin gençlerin sosyal problemlerinin çözümüne yardımcı olan kuruluşlara da ücretsizdağıtıldığını hatırlattı.

Sirkin Kazan’a getireceği gösteride sanatçılar çeşitli böceklerle kaynayan bir mikrodünyayı temsil ediyorlar ve sadece çocukları değil kendilerini izleyen büyükleri de adeta esir ediyorlar.

Cirque du Soleil’in OVO gösterisi ilk defa 2009’da Montreal izleyicilere sunuldu ve 23-27 Mayıs 2018 tarihinde de Tataristan başkentinin “Tatneft-Arena” buz stadyumunda Kazanlılarla buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir