Gökdeniz Karadeniz’e Tataristan’ın en yüksek devlet ödülü verildi

“Rubin-Kazan” Futbol Takımı’nın Türk yıldızı Gökdeniz Karadeniz 7 Mayıs’ta “Kazan-Arena” Stadyumunda “Ufa” Takımına karşı son maçına çıktı. 0-0 biten maçın sonunda Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan Gökdeniz Karadeniz’e Tataristan’ın en yüksek devlet madalyası olan “Tataristan’a yaptığı hizmetleri için” ödülünü verdi.

Tataristan’ın “Rubin-Kazan” Futbol Takımının Türk oyuncusu Gökdeniz Karadeniz bugün Rubin-Kazan formu altında 300. maçına çıkarak futbol hayatını noktaladı.

Maç sonunda futbolseverlerle vedalaşan Gökdeniz duygulu anlar yaşadı.

“Bu tür vedalaşma ile gurur duyuyorum ama ben gerçekten de çok üzgünüm. Böyle uğurlamalar her gün olmuyor tabii. Bana gösterilen bu ilgiden dolayı hem seviniyorum hem futbolu bırakacağımdan dolayı da üzülüyorum. Ama ben inanıyorum ki bu bir son değil. Bu bir başka şeyin başlangıcıdır”, dedi.

Gökdeniz aynı zamanda geleceğe olan planları ile de paylaştı.

“Ben antrenör kurslarına katılmak istediğimi daha önce de söylemiştim. Kesin kararımı daha sonra söyleyeceğim. Ama ben futbol dünyasında kalmak istiyorum. Kazan benim evim gibi. Teşekkürler Kazan, teşekkürler Tataristan, teşekkürler Rusya”, dedi.

38 yaşındaki Gökdeniz Karadeniz “Rubin-Kazan” Futbol Takımı formu altında 300 tane maça çıktı, bu maçlarda 52 tane gol attı. Gökdeniz, “Rubin-Kazan” Takımında yabancı futbolcuları arasında en çok maç yapan ilk yabancı futbolcu olma rekoruna da imza attı.

Gökdeniz 2008 ve 2009 yıllarında iki kez üst üste Rusya Şampiyonu oldu. 2011’de Rusya Kupası, 2010 ve 2012 yıllarında ise iki kez Rusya Süper Kupasını kazandı.

“Rubin Kazan” Türk oyuncusu ile Şampiyonlar Liği ve Avrupa Kupası maçlarında büyük başarılara imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir