Gökdeniz Karadeniz futbolu bıraktığını açıkladı

“Rubin-Kazan” Futbol Takımının Türk yıldızı Gökdeniz Karadeniz futbolu bıraktığını açıkladı.

“Rubin-Kazan” Futbol Takımının Türk oyuncusu Gökdeniz Karadeniz 7 Mayıs’ta Kazan’da düzenlenecek Rusya Premyer-Liği’nin “Rubin-Kazan”-“Ufa” takımları maçında futbolcu olarak son maçına çıkacak.

Düzenlenen basın toplantısında duygulu bir konuşma yapan Gökdeniz Karadeniz her zaman kendini destekleyen ailesine, on sene top koşturan “Trabzonspor” Futbol Takımına, Tataristanlı futbolseverlere, “Rubin-Kazan” Takımına ve bu takımın oyuncularına ve onun teknik direktörü Kurban Berdıyıv’e, kendini destekleyen herkese teşekkür etti.

Gökdeniz konuşmasında “Trabzonspor” ve Rubin-Kazan” takımlarının taraftarlarını biraraya getirmenin kendisinin çok eskiden gelen bir hayali olduğunu da kaydetti.

2008 yılında Tataristan başkentinin “Rubin-Kazan” Futbol Takımı ile sözleşme imzalayan Gökdeniz Karadeniz 2008 ve 2009 yıllarında iki kez üst üste Rusya Şampiyonu oldu. 2010 ve 2012 yıllarında ise yine iki kez Rusya Süper Kupasını kazandı.

“Rubin Kazan” Türk oyuncusu ile Şampiyonlar Liği ve Avrupa Kupası maçlarında büyük başarılara imza attı.

Gökdeniz “Barcelona”, “İnter”, “Chelsea”, “Atletico Madrid” gibi Avrupa’nın ünlü futbol takımlarına goller atarak Rubin-Kazan’a unutulmaz anlar yaşattı.

foto:business-gazeta.ru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir