Tataristan’da Türk Kültür Gecesi düzenlendi

Tataristan başkenti Kazan’da Türk Kültür Gecesi düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde 2. Türk Dili ve Edebiyatı Yarışmasının finalistlerine ödüller verildi, Türk yemekleri ikram edildi, Türkiye turizmi tanıtıldı.

27 Nisan’da Başkentin “Kazan” Milli Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Kültür Gecesine Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan, Kazan Federal Üniversitesi hocaları, üniversite öğrencileri, gazeteciler katıldı.

Kazan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan Türk Kültür Gecesinin açılışında yaptığı konuşmada etkinliğin organizatörlüğünü üstlenen Kazan Federal Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti ve dereceye giren öğrencilere tebriklerini sundu.

Doğan konuşmasının sonunda Türk diline ve Türk edebiyatına emeği geçen herkesi saygı ile selamlayarak, önümüzdeki dönemde de bu tür çalışmaların, bu tür etkinliklerin devam etmesini diledi.

Etkinlikte KFU tarafından 2. kez düzenlenen Türk Dili ve Edebiyatı Yarışmasının finalistlerine ödüller verilirken, Türkçe ve Tatarca şarkılar seslendirildi ve milli danslar sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir