Kazan’da kedi-köpek için otel açılacak

Tataristan başkenti Kazan’da sonbaharda modern bir kimliğe kavuşmuş bir veteriner kliniği açılacak. Yenilenmiş klinikte hayvannar için bir hastane, rehabilitasyon merkezi ve hayvannar için bir otel de olacak.

Kazan’in Devlet Veteriner Birliği Başkanı Timur Galeyev’in verdiği bilgiye göre, hastane aynı anda 20 tane hayvana hizmet sunabilecek.

Gelişmiş fizyoterapi  ekipmanı ile donatılmış rehabilitasyon merkezinin olanakları, kapsamlı cerrahi müdahaleler, kronik ve nadir hastalıklar sonrasında ciddi rahatsızlığı olan hayvanların bakımına büyük imkanlar sağlayacak.

Kazanlılar kendileri tatile giderken kedi ve köpeklerini rahat bırakabilecekleri hayvan oteli ise aynı anda 50 tane hayvana rahat bakabilecek bir şekilde tasarlanacak.

Otel yetkilileri, insanlar için tıbbi altyapının modernleştirilmesi ile ilgili haberlere alışkın olduklarını, artık hayvanlar için de böyle modern bir sistemin çalışmaya başlyacağı için mutlu olduklarını söylüyor..

Artık hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü belirten otel yetkilileri, hayvan otelinin açılması ile birlikte bunun bir de başkent Kazan’ın daha da geliştiğinin bir göstergesi de olacağını ve bu tür yenilikler için başkent sakinlerinin artık daha da olgunlaştıklarını hatırlattı.

Alınan bilgiye göre, veteriner kliniği artık tam olarak uzman kadro ile de dolduruldu.

Bu projenin finansmanı bütçe dışı fonlar yardımı ile karşılanması planlanmakta.

Galeyev’e göre, yaklaşık 10 milyon rubleye malolacak kliniği yenileme projesi artık hayata geçmek üzere ve bu yılın sonbaharında da kedi ve köpek müşterilerine hizmet sunmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir