Kazan’a Futbol Parkı gelecek

Tataristan başkenti Kazan’ı Mayıs’ta Futbol Parkı ziyaret edecek. Park aynı zamanda Dünya Kupası maçlarının düzenleneceği Rusya’nın 11 şehrine de uğrayacak.

Rosturizm haberine göre, 5-6 Mayıs tarihlerinde Tataristan başkentinde Dünya Kupası-2018’in organizatörlerinin düzenlediği Futbol Parkı faaliyet gösterecek.

Park bugüne kadar Soçi ve Rostov-na-Donu şehirlerini ziyaret etti.

Futbol Parkı bir de 7-8 Nisan tarihlerinde Volgograd, 14-15 Nisan’da Saransk, 21-22 Nisan’da Samara, 29-30 Nisan’da Yekaterinburg, 12-13 

Mayıs’ta Tüben Novgorod, 19-20 Mayıs tarihlerinde  Sankt-Petersburg ve 2-3 Haziran tarihlerinde de Kaliningrad şehirlerini ziyaret edecek.

Futbol Parkı Dünya Kupası maçlarının düzenleneceği 10 şehri gezdikten sonra 17 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde Moskova’nın Kızıl Meydanı’nda ziyaretçilere açılacak.

Futbol Şampiyonası taraftarlarının uğrak yeri olması beklenenen Park’ta uluslararası ve Rusya’nın futbol yıldızlarının imza etkinlikleri, açık havada mini futbol, çeşitli yarışmalar organize edilecek.

Bu yaz Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası maçları için bir milyondan fazla yabancı futbolseverin gelmesi ve aynı zamanda iç turizmin de artması bekleniyor.

Futbol Parkı da maçların düzenleneceği 11 şehrin sakinlerine yaklaşan futbol etkinliğini daha da yakından hissetmelerini sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir