Kazan’da turistik polis birimleri oluşturuluyor

Tataristan başkenti Kazan’da 25 Mayıs-25 Temmuz tarihlerinde turistik polis birimleri görev yapacak. Turistlerin problemlerini çözmek için oluşturulan bu polisler Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası maçları sırasında turistlerin güvenliğini sağlayacak.

 

Rusya İçişleri Bakalnı Vladimir Kolokoltsev Dünya Kupası-2018 maçlarına gelecek yabancı ülke turistlerinin güvenliğini koruma amaçlı Kazan, Sankt Petersburg ve Soçi şehirlerinde turistik polis birimlerinin oluşturulması kararnamesini imzaladı.

Bu tür polis birimlerinin 5 Mayıs tarihine kadar polis teşkilatının devriye birimlerinin bir parçası olarak oluşturulacağı belirtiliyor.

Turistik polis birimleri Dünya Kupası maçlarının düzenleneceği şehirlerde 24 saat görev başında olacak ve bu birimlerde çalışacak polislerin tümü yabancı dil bilen güvenlik güçlerinden oluşacak.

25 Mayıs-25 Temmuz tarihlerinde çalışacak turistik polis birimleri diğer polislerden farklı olarak kollarına “Tourist Police” bantı takacak.

Daha önce bu tür polis birimleri Rusya başkenti Moskova’da göreve başlamıştı.

“Dünya Kupası-2018” Futbol Şampiyonası Rusya’da 14 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde 11 şehrin 12 stadyumunda düzenlecek.

Tataristan başkenti Kazan’ın “Kazan-Arena” Stadyumu Dünya Kupası-2018’in 6 maçını kabul edecek.

“Kazan-Arena” Stadyumunda 16 Hazıran’da Fransa-Avustralya, 27 Hazıran’da Almanya-Güney Kore, 24 Hazıran’da Polonya-Kolombiya, 20 Hazıran’da İspanya-İran, 30 Hazıran’da çeyrekfinal, 6 Temmuz’da da yarıfinal maçları düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir