“Kastamonu Entegre” “Alabuga” Üniversitesi ile partnerlik ilişkilerini geliştiriyor

Tataristan’ın “Alabuga” Özel Ekonomik Bölgesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin “Kastamonu Entegre” Şirketi “Alabuga” Üniversitesi ile partnerlik ilişkilerini geliştiriyor. Rusya’da tek olarak mesleki eğitim veren Üniversitede “Kastamonu” yöneticileri sanayi projelerin yönetimi, sanayi inşaatların planlaması gibi kurslar düzenledi.

 

Bu kurslar programında ekolojik güvenlik,  lojistik, hammadde ve personel politikası gibi konular ayrı bir yer tuttu.

“Kastamonu Entegre”nin Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç’a göre yüksek nitelikli ve profesyonel kadro, herhangi bir büyük bir işletmenin faaliyetinin en önemli bir yönünü oluşturuyor.

Ali Kılıç, karmaşık üretimin mevcudiyeti orta düzey yöneticilere özel yetenekler gerektiriyor. Bununla birlikte Kurumsal Üniversite birçok şirket için personel sorununun çözümünü büyük ölçüde ortadan kaldırmalı. Biz gelecekte bazı mezunlarımızın bilgi ve becerilerini şirketimizde uygulamalarını ümit ediyoruz, dedi.

Rbc.ru haberine göre, Üniversitede eğitim süresince her öğrenci büyük ölçekli bir proje yürütüyor-yeni bir tesisin inşası için bir iş planı oluşturuyor, yabancı yatırımcıyı kendi projesine çekmeye ya da yeni bir SEZ oluşturmaya yönelik yollar tasarlıyor.

SEZ “Alabuga” Kurumsal Üniversitesi, her yıl Rusya’nın her yerinden 3 bin başvuru kabul ederek bunlar arasından en iyi 75 adayı seçiyor. Bu 75 aday arasında tekrar bir seçim düzenleyerek Üniversitede eğitim görmeye en iyi 20 kişiyi kabul ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir