“Kazan” Uluslararası Havaalanı Skytrax-2018 ödülünün sahibi oldu

Stockholm’de “World Airport Awards 2018” ödülü yeni sahiplerini buldu. Rusya havaalanları arasında bu yılki ödülü sadece “Kazan” Uluslarası Havaalanı kazandı.

“Kazan” Uluslararası Havaalanı böylece İngiliz Danışmanlık Şirketi Skytrax’ın “Best Regional Airport Russia and CIS“-Rusya ve BDT Ülkelerinin En Iyi Bölgesel Havaalanı ödülünü üst üste beşinci kez aldı.

 Tataristan başkentinin havaalanı bu ödülü alarak Singapur’un “Changi” Uluslararası Havalimanı, Londra’nın “Heathrow”, Tokyo, Abu Dabi, Zürih, Münih, Los Angeles Havaalanları gibi dünyanın en iyi havaalanları ile birlikte dünyanın lider havalimanları arasında olma hakkını bir kez daha doğruladı.

 Rbc.ru sitesine göre, Kazan Uluslararası Havaalanı 2015 yılında Skytrax uzmanları tarafından dört yıldızla ödüllendirilerek Rusya’da hem bu ödülü ve aynı zamanda “Best Regional Airport Russia and CIS” ödülünün sahibi olan ilk havaalanı derecesine de kavuşmuştu.

Skytrax‘ın sivil havacılık dünyasındaki World Airport Awards ödülü,  havaalanları arasında Oscar’a eşdeğer ve en objektif ve prestijli ödüllerden biri sayılıyor.

 Havaalanları reytingi, hizmet kalitesi konusunda düzenlenen değerlendirme anketi ile belirleniyor. Bu anketin esasını uzmanların görüşleri ve yolcuların geri bildirimi oluşturuyor.

 Havaalanları bu ödüle aday gösterilirken ulaşım kolaylığı, kayıt kolaylığı, denetim gibi bir çok kriteri dikkate alınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir