“Gemont” Tataristan’da 250 milyon dolarlık fabrika kuruyor

Tataristan’ın SEZ “Alabuga” büyük bir Türk yatırımına hazırlanıyor. Sadece Tataristan’ın değil Rusya genelinde de yabancı yatırımcılarla çalışma konusunda lider olan “Alabuga” Özel Ekonomi Bölgesi’nde Türkiye’nin “Gemont” Şirketi 250 milyon dolarlık fabrika kuracak.

SEZ “Alabuga” Basın Merkezinden edinilen bilgiye göre, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un başkanlığında toplanan SEZ “Alabuga”nın Denetim Kurulu  Türk Şirketi “Gemont”un 2020 yılında faaliyete başlayacak projesine onay verdi.

Toplam 250 milyon dolarlık proje gereği Türk Şirketi “Gemont”a bağlı  “Gemont Metall” Şirketi yılda 770 bin ton işlenmiş sac levhalar üretecek.

Rbc sitesi haberine göre, SEZ “Alabuga”da şimdilik 40 bin metre karelik meydanda yer alacak fabrika gelecekte yıllık üretimini 1,2 milyon tona çıkarmayı planlıyor.

İşlenmiş sac levhalar elektrikli cihazlar, otomotiv endüstrisi, çatı kaplamalarının montajları, boru hatları üretimi gibi birçok alanda kullanılabilecek.

SEZ “Alabuga”nın Denetim Kurulu toplantısında fabrikada üretilen işlenmiş sac levhaların büyük miktarına dikkat çeken Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, fabrika ürünlerinin demir yolu taşımacılığı için de iyi bir iş olacağını belirterek kendilerinin bu projenin hayata geçmesi için ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini kaydetti.

“Gemont” Tataristan’da 250 milyon dolarlık fabrika kuruyor” için 8 yorum

  • 22 Şubat 2019 tarihinde, saat 12:00
   Permalink

   İş arıyorum mekanik boru mondaş ustası MYK var yurt dışı işinde çalışmak isdiyorum yardımcı olursanız sevinirim Mustafa tuna

   Yanıtla
  • 2 Mart 2019 tarihinde, saat 01:50
   Permalink

   Ben çelik konstrüksiyon ve makina montaj uzun yıllar iş yaptım.otocart proje işleri tecrübem vardır.yurtdışını iş pirensibim vardır.formen olarak sizlerle çalışmak isterim.tubenkamada saygılar hayırlı işler dilerim.

   Yanıtla
 • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 23:04
  Permalink

  Mekanik tesisat elektik gaz altı kaynagı oksijen sarı kaynak endüstüyel boru montajı ustasıyım yurdışında gemonta çalışmak istiyorum myk belgem mevcuttur

  Yanıtla
 • 15 Kasım 2018 tarihinde, saat 13:13
  Permalink

  İşmakinası operatörüm e d g mobil Vinc forklif ehliyetlerim vardır src 2 src 4 piskoteknik var aynı zamanda işmakinası tamirinden anlarım Pasaport vardır tataristan projenizde calışmak isterim saygılarla

  Yanıtla
 • 15 Şubat 2019 tarihinde, saat 20:23
  Permalink

  kerim mercan 25 yıllık inşaat beton arme soguk demir işcisiyim yurt dışı deneyimim vardır libya rusya tataristan gibi ülkelerde neslegim üzerine görev aldım alanımda mesleki yeterlilik belgesine sahibim şirketinizin yürütmüş oldugu yurt ici yurtdışı işlerde görev almak isti yorum gerektigi taktirde ekip kurabilecek cevreye sahibim uygun pozısyonda işlerde görev almak isti yorum saygılarımla

  Yanıtla
 • 28 Ağustos 2019 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  Merhaba iyi çalışmalar.ben sıhhı tesisat ve mekanik tesisat ustasıyı yaklaşık 18 yıllık deneyimim var.eleman ihtiyacınız olursa sizinle çalışmak isterim.telefon numaram.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir