2018 Dünya Kupası Tataristan’a ticarette de büyük imkanlar sağlayacak

Bu yaz Rusya’da düzenlenecek Futbol Dünya Kupası-2018 Tataristan’a özel ve kamu şirketleri olmak üzere büyük ticari şirketler ile işbirlği yapma olanağı da sağlayacak.

8 Mart Uluslarası Kadınlar Günü arifesinde Tataristanlı bayan gazetecilerle görüşen Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Dünya Kupası maçları Tataristan’a aynı zamanda şuanki  ve potansiyel partnerleri ile de bir görüşme fırsatı yaratacağını söyledi.

Minnihanov konuşmasında, Kazan’ın da Dünya kupası maçlarını kabul edecek olması bizim için bir şans. Bence 1/8 ve 1/4 finallerinde Kazan-Arena Stadyumu güçlü takımları ağırlayacak. Bu maçları izlemek için biz tüm partnerlerimizi de davet ettik ve onlar bu davetimizi kabul ettiler dedi.

Tataristan Cumhurbaşkanı Dünya Kupası maçları sırasında birçok başka etkinliklerin de düzenleneceğni kaydederek, bunların çoğunluğunun Tatarların örf-adetleri, gelenekleri ile bağlı olacağını da sözlerine ekledi.

Daha önce Tataristan başkentinde düzenlenecek maçlara Fransız turistlerin büyük ilgi duydukları kaydedilmişti.

Çünkü 16 Hazıran’da Fransa Milli Takımı Kazan’da Dünya Kupası’nın ilk maçını yapacak ve bu nedenle Tataristan başkentine 20 bin Fransız turistin gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir