Kazan’da düzenlenecek kadınlar iftarına FIFA Genel Sekreterini de bekliyorlar

Bu yıl Tataristan başkenti Kazan’da uluslararası kadınlar iftarı düzenlenecek. 5 bin insan için organize edilecek iftara Dünya Kupası için Kazan’a gelen müslüman turistler, Büyükelçilerin, konukların eşleri de davetli.

Bu hakta Rusya Müslüman İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Radik Abdrahmanov FIFA Genel Sekreteri Fatma Samura ile Soçi’de yapılan toplantıda söyledi.

Abdurahmanov’un verdiği bilgiye göre, Rusya’da yapılacak Futbol Dünya Kupası maçları sırasında Kazan’da kadınlar için de uluslararası iftar düzenlenecek.

5000 Müslüman kadını davet edecekleri iftarda Rusya Müftüleri ve yabancı devletlerin Rusya’da çalışan Müslüman Büyükelçilerin eşlerini de çağıracaklarını söyleyen Abdurahmanov, iftar sırasında helal panayırlar, çocuklar için oyun meydanları ve Müslüman moda etkinlikleri de düzenleyeceklerini kaydetti.

Abdurahmanov görüşme sonunda FIFA Genel Sekreteri Fatma Samura’ya şerefli konuk olarak Rusya Müslüman İşadamları Derneği Başkan’ı Aydar Şahimardanov’un bu kadınlar iftarına resmi davetiyesini de iletti.

Samura da bu daveti kabul ettiğini ve uluslarası kadınlar iftarına katılmak için elinden gelen herşeyi yapmaya çalışacağını söyledi.

Bu sene Kazan’da düzenlenecek 6. Cumhuriyet İftarı’nın daha önce erkekler ve bayanlar olmak üzere iki günden oluşacağı ve her iftara 5’er bin insanın davet edileceği kararlaştırılmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir