Tataristan Cumhurbaşkanı Koç Holding temsilcileri ile görüştü

13 Şubat’ta Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Koç Holding’ in dış ülkelerdeki temsilcisi olan Ram Dış Ticaret A.Ş. yetkilileri ile bir araya geldi.

Başkent Kazan’ın Bakanlar Kurulu binasında gerçekleşen görüşmede Rüstem Minnihanov Tataristan’ın Koç Holding ve diğer Türk şirketleri ile işbirliği konusunda tecrübesi olduğunu söyledi.

Koç Holding’in birçok konuda faaliyet gösterdiğini kaydeden Tataristan Cumhurbaşkanı, Holdinge dahil olan şirketlerin Türkiye’nin gayri safi yurt içi hasılasının yüzde 6,3’ünü temsil ettiğini hatırlattı.

Tataristan ile Koç Holding arasında işbirliği konusunda büyük bir potansiyelin olduğunun altını çizen Minnihanov, Holding ile petrol rafinerileri, makine yapımı, tarım, bilgi teknolojisi, turizm ve diğer alanlarda da işbirliğini geliştirmek istediklerini bildirdi.

Tataristan Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden alınan habere göre, sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede Tataristan Cumhurbaşkanı Danışmanı Radik Gimatdinov, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanı Yardımcısı Denis Valiyev, Tataristan Yatırım Geliştirme Ajansı Başkanı Taliye Minnulina, “Tatneftehiminvest-Holding” Genel Müdürü Rafinat Yarullin de yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir