Kazan’daki Dünya Kupası-2018 maçlarına en pahalı uçak bileti 54 bin ruble

Bu yaz Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası maçlarının ilginç rekorları ortaya çıkmaya başladı. Örneğin Kazan’da düzenlenecek Dünya Kupası maçı için bir taraftar Rusya’nın Petropavlovsk-Kamçatsk şehrinden Kazan’a gidiş-dönüş uçak yolculuğu için 54,6 bin ruble para ödeyerek en pahalı biletin sahibi oldu.

Rubleden dolar kuruna çevrildiğinde bu bilet futbol severlere 950 dolardan fazla bir rakama mal oldu. Bununla birlikte tutu.ru uzmanları Dünya Kupası günlerindeki en pahalı uçak biletinin ise Çukotka-Moskova seferine denk geldiğini bildirdi. Maç izlemek isteyen üç taraftar gidiş-dönüş için 70 bin rubleye kadar bir para ödediler.

En ucuz uçak bileti ise Soçi-Moskova seferinde olduğu kaydedildi. Bir gidiş için alınan uçak bileti için futbol sever sadece 2,8 bin ruble para ödedi. Şunu da hatırlatalım, Aralık 2017 tarihinde “Aeroflot” Havayolu Şirketi Başkanı Vitali Savelyev tüm Rusya futbol severlerini Dünya Kupası günlerinde maçların düzenleneceği şehirlere bir tarafa sadece 5 ruble gibi sembolik bir ücretle taşıyacaklarını da söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir