“Lezzetli Kazan” 2018 Dünya Kupası konuklarını bekliyor

Tataristan başkenti Kazan’da artık bir markaya dönüşmeye başlayan “Lezzetli Kazan” Yemek Festivali bu sene 2018 Dünya Kupası etkinlikleri sırasında açılacak.

“Lezzetli Kazan” Yemek Festivaline katılmak için Rusya’nın birçok bölgesinden turistler geldiğini ve bu sene festivali daha da geniş kapsamda düzenlemeyi düşündüklerini söyleyen Kazan Büyükşehir Belediyesi Turizm Komitesi Başkanı Darya Sannikova, bu yılın etkinliğinde turistleri büyük bir süprizin beklediğini de kaydetti.

Festivalin başkent Kazan’ın en büyük ve en sevilen parklarından olan Gorkiy Parkı’nda düzenleneceğini hatırlatan Sannikova, festivalde başkent konuklarını büyük bir “masa örtüsü”nün karşılayacağını da sözlerine ekledi. Sannikova “masa örtüsü”nde Rusya’da düzenlenmekte olan Dünya Kupası-2018’e katılan ülkelerin semböllerinin yer alacağını hatırlatarak, şu anda süprizin dizaynının hazırlık aşamasında olduğunu belirtti.

Şunu da hatırlatalım, Tataristan başkenti Kazan’da 2015 yılından beri düzenlenmekte olan “Lezzetli Kazan” Gastronomi Festivali’ni geçen sene üç gün içerisinde 45 bin turist ziyaret etti. Etkinlikte 12 ton yemek tüketildi. Tataristan ve Rusya’nın çeşitli yemek kültürlerinin tanıtıldığı festivalde, başkent Kazan’ın en lezzetli kafe ve lokantalarına da ödüller verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir