“Kastamonu” “Alabuga”da üretimini yüzde 30 artırdı

Tataristan’ın “Alabuga” Özel Ekonomi Bölgesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin “Kastamonu Entegre” Şirketi yeni fabrikasının çalışmaya başlaması ile birlikte üretimini de yüzde 30 artırmış oldu. Rusya’nın RBK sitesine açıklamalarda bulunan “Kastamonu”nun Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç SEZ “Alabuga”da üretilen ürünlerin bir kısmının AB ülkelerine ihrac edildiğini de sözlerine ekledi.

Fabrika ürünlerinin çeşitliliği, ulaşıma elverişli mekan, doğru fiyat politikasının güzel sonuçlar doğurduğunu söyleyen Kılıç, ”Kastamonu Entegre”nin Rusya pazarı ile birlikte yabancı ülkelerde de tanındığını belirtti. “Ürünlerimizin yüzde 40’lık bir kısmı Asya, Avrupa Birliği ülkeleri de dahil birçok ülkeye ihraç ediliyor. 2018 yılında üretimi yüzde 13 civarında arttırmayı planlıyoruz”, dedi.

Türkiye’nin “Kastamonu Entegre” Şirketi SEZ “Alabuga”da inşaa ettiği ikinci fabrika için 400 milyon avroluk bir yatırım yaptı. Bu göstergesi ile şirket “Alabuga” SEZ’de yabancı şirketler arasında en büyük ikinci yatırımcı ve Türkiye’nin en büyük yatırım yapan şirketi konumunda bulunuyor. “Kastamonu Entegre”nin yatırımları sonucunda 3 bin 300 insana iş imkanı sağlanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir