Anasayfa Tarım 1300 Tataristan çiftçisi 2021’de çevrimiçi ticarete girdi
Tarım -

1300 Tataristan çiftçisi 2021’de çevrimiçi ticarete girdi

2021 yılında, yaklaşık 1.300 Tataristan tarım işletmesi ve üreticisi, bankanın deneyimini ve ileri teknolojileri birleştiren Svoi Farming ekosistemine ve Svoi Rodnoe pazarına kaydoldu.

Svoe Rodnoe, çiftçilerin ürünlerinin pazarlamasını dijital formata aktarmalarını sağlayan benzersiz bir dijital projeden oluşuyor.

Pazara kayıt ve çiftçiler için elektronik sayaç oluşturmaya kadar tüm hizmetler ücretsiz olarak sağlanmakta ve işlemler doğrudan alıcı ile satıcı arasında gerçekleşmektedir.

Çiftçiler ürünlerini süt ürünlerinden tatlılara kadar 20’den fazla kategoride listeleyebiliyorlar. Daha önce kendi çevrimiçi mağazalarına ve dolayısıyla geniş bir satış pazarına erişimlerine sahip olmadıklarından, birçok bölgesel tedarikçi için pazara girmek önemli bir adımı oluşturuyor.

Ayrıca, çiftçiler ve tedarikçiler, Rusya Tarım Bankası’nın b2b ilkesiyle çalışan Kendi Tarım ekosistemi olan başka bir dijital platformunu aktif olarak geliştiriyorlar.

Burada, ekipman, ürün ve sarf malzemeleri kataloglarının yanı sıra küçük çiftliklerin günlük işleri hiçbir ek ücret ödemeden otomatikleştirmesine ve iş büyümesine odaklanmasına olanak tanıyan dijital çözümler ve hizmetler tek bir yerde birleştiriliyor.

Ekosistemde çiftçiler ihtiyaç duydukları ekipmanı (kullanılmış olanlar dahil), hammaddeleri bulabiliyor, mevsimlik işçi arama hizmetini kullanabiliyor ve ayrıca tarım alanındaki güncel sorunları diğer çiftçilerle tartışabiliyor veya bir TV veterinerinden yardım isteyebiliyor.

Ekosisteme kayıt da ücretsizdir, işlemler doğrudan gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…